Успішно працюємо з 2005 року

Тисячі задоволених клієнтів
10000 видів матеріалів

phone 097 557 3030

050 597-3030

Замовлення зворотного дзвінка

В даний час наш робочий день закінчений. Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка прийнята. Очікуйте дзвінка.

info@yarema.ua
Viber Phone

Сучасні або оформленні у класичному стилі дерев'яні карнизи для штор вже багато років не втрачають своєї популярності. Справа не тільки в тому, що функціональні конструкції мають безліч практичних переваг. Такі системи здатні завершити образ, внести родзинку в інтер'єр і підкреслити всі переваги обраного стилю.

Вироби не вимагають клопітного догляду, виготовляються з екологічно чистих матеріалів, здатні прослужити довгі роки і не втратити початкової привабливості. Правда, потрібно розібратися у всьому різноманітті існуючих моделей, щоб підібрати ідеальний варіант для конкретного випадку.

Види дерев'яних карнизів, їх характеристики і особливості

Дерев'яні карнизи поділяються на декілька груп за різними параметрами. Підібрати карниз можна тільки якщо врахувати матеріал, з якого виготовлено виріб, тип кріплення полотнищ, особливості фіксації до несучої поверхні.

Для полегшення процесу вибору існує наступна класифікація.

За типом матеріалу. Варіанти з твердих порід дерева відрізняються підвищеною міцністю і привабливими благородними відтінками. Щоправда, дво- або трьохрядний карниз може виявитися досить важким, і потрібна додаткова фіксація. Карнизи з більш м'яких порід підкуповують тим, що на їх поверхню можна нанести красиве складне різьблення, якість виробу при цьому не постраждає. Завдяки розвитку сучасних технологій дерев'яні карнизи здатні придбати будь-який колір — від вибіленого до практично чорного.

За типом кріплення до несучої поверхні. Дерев'яні карнизи, як і всі інші, передбачають стельовий або настінний метод фіксації. При монтажі системи по першому типу важливим моментом є вага виробу, особливо при установці карниза на навісну поверхню. Цей метод є оптимальним за відсутності відступу від вікна до стелі і при декоруванні кімнати з низькими стінами. Настінний варіант простіше, але підійде тільки для просторого приміщення з високими стелями і достатнім відстанню між віконним прорізом і верхньою горизонталлю.

За зовнішнім виглядом. До наймодніших і дорогих варіантів відносять складні системи з красивою і масивною лицьовою планкою. Вона може приховувати дворядний або трьохрядний механізм і місце кріплення штор, що візуально додає висоти стелі. Не втратили популярності і традиційні карнизи у вигляді звичайної штанги. Вони теж можуть мати додатковий ряд для тюлю або гардин.

За типом кріплення фіранок. Якщо конструкція включає штангу, то штори кріпляться на неї за допомогою люверсів, петель, кілець та інших декоративних пристосувань. У деяких випадках передбачена установка додаткових штанг меншого діаметру. На них можна вивішувати тільки легкі гардини і тюль. Закриті багетними планками карнизи можуть мати складні системами фіксації полотен — від звичайної ліски до вигнутих пазів для формування гарних хвиль.

За кількістю функціональних рядів. Однорядні карнизи з дерева зустрічаються не так часто і зазвичай використовуються на кухнях, де досить одного полотна. Найпоширенішим варіантом є дворядний карниз, розрахований на портьєри і тюль. Трьохрядні варіанти обирають тільки для складних багатошарових конструкцій, ансамблів з ламбрекенами тощо.

Порада: не варто забувати про те, що дерев'яний карниз є в першу чергу декоративним елементом. Його не потрібно ховати, а навпаки — він повинен привертати до себе увагу. Цього можна досягти, якщо підібрати довжину виробу таким чином, щоб з обох боків від вікна карниз виступав мінімум на 10-12 см. Крім цього не варто забувати про привабливі декоративні накладки, без яких конструкція буде виглядати неповною. В силу специфіки матеріалу дерев'яні карнизи не можуть бути кутовими або вигнутими. Якщо такі варіанти пропонуються, це свідчить про використання якоїсь складної суміші, а не натуральної деревини. Є ще один спосіб створення подібного каркасу: випилювання виробу зі значного масиву деревини, але подібні продукти мають низьку міцність.

Використання дерев'яного карнизу в різних інтер'єрах

Крім безлічі практичних переваг, дерев'яні карнизи мають видатні декоративні якості, що дозволяють використовувати їх при оформленні більшості кімнат. Фахівці виділяють наступні переваги виробів з дерева: універсальність в плані декорування приміщень будь-якого призначення; простий однорядний виріб можна зустріти на кухні, а оригінальний дворядний карниз стане чудовою прикрасою спальні або вітальні.

Масивні вироби зі світлого або штучно освітленого дерева в поєднанні з простими формами прикрасять кімнату в екологічному або мінімалістичному стилі, надавши їй додатковий простір. Темні і розкішні породи деревини ідеально підійдуть для інтер'єрів, обставлених в стилі ампір, бароко, класика.

Простий інтер'єр прикрасить дворядний або багаторядний карниз зі складним шторним ансамблем. А якщо масивний корпус буде різьбленим і в супроводі масивних оригінальних накладок, обстановка заграє новими яскравими фарбами. Дерев'яні вироби ніби створені для природних і етнічних інтер'єрів.

Лакований, майже чорний каркас додасть декору африканський характер, вибілений карниз урізноманітнить і доповнить скандинавський декор, червоне дерево підійде для італійського стилю. Карнизи з дерева — це не варіант для гри на контрастах. Підбирати вироби потрібно в повній відповідності зі стилістичними особливостями кімнати.

Рекомендації по вибору дерев'яних карнизів

Гармонійний і цілісний образ буде можливий тільки при дотриманні певних рекомендацій в процесі декорування приміщення. Колір карниза може не повторювати відтінок каркасів меблів, набагато важливіше підібрати виріб, який буде поєднуватися (але не зливатися) зі стінами і шторами.

Майже чорний карниз на тлі дуже світлих штор буде виглядати так само цікаво, як і ансамбль, що відрізняється на пару тонів. Для малого приміщення з низькими стелями найкраще підійдуть світлі невеликі карнизи без різьблення і масивних дерев'яних набалдашників. Краще віддати перевагу металевим накладкам з ажурним візерунком. Тримачі для карниза не повинні радикально відрізнятися за кольором від дерев'яного каркаса, інакше доведеться їх добре замаскувати полотнами. У спальні можна використовувати спеціальний дворядний карниз, у якого є прихована, злегка закруглена планка або колія. Тоді штора буде загинатися, повністю блокуючи сонячне світло і протяг.

Фіксатор для штор повинен відповідати використаній матерії. Легкі летючі портьєри на масивному карнизі виглядають недоречно, тут більше підійдуть важкі і об'ємні полотна. На карнизи з дерева одинарні полотнища вивішуються вкрай рідко, набагато цікавіше виглядають подвійні або навіть багатошарові ансамблі. Вибираючи дерево, не можна забувати про ціну матеріалу. Приймаючи рішення на користь дорогих порід, потрібно розуміти, що такому елементу має відповідати і вся обстановка.

Нюанси кріплення конструкцій, правила експлуатації і догляду

Здійснюючи монтаж конструкцій, необхідно враховувати вагу не тільки самих виробів, але і штор, які будуть на них вивішуватися.

Крім спеціальних кронштейнів зазвичай необхідна додаткова фіксація за допомогою дюбелів і монтажних анкерів. Такий завбачливий підхід дозволить системі витримувати до 100 кг тканини.

Незважаючи на стійкість дерева до вологи і додаткову обробку матеріалу, не варто допускати постійного впливу води. Під час прибирання карниз можна обробляти вологою ганчіркою і слабким мильним розчином, але слід утриматися від використання хімічних реагентів. Після закінчення прибирання карниз необхідно протерти насухо.

Висновок

Дерев'яні карнизи доречні в приміщеннях будь-якого типу. Оброблені спеціальними розчинами, вони прослужать вірою і правдою навіть в жаркій кухні або вологій ванній кімнаті. Правда, варто врахувати, що в приміщеннях побутового типу подібні елементи можуть виглядати ваговито. Встановити систему можна самостійно (особливо порожнисті вироби). Фахівці вважають, що подібні варіанти набагато краще — вони не загрожують обвалитися під власною вагою, але при цьому мають таку ж саму привабливість і не схильні до деформації.