Успішно працюємо з 2005 року

Тисячі задоволених клієнтів
10000 видів матеріалів

phone 097 557 3030

050 597-3030

Замовлення зворотного дзвінка

В даний час наш робочий день закінчений. Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка прийнята. Очікуйте дзвінка.

info@yarema.ua
Viber Phone

Ярема — українське особове ім'я, утворене від імені старослов’янського міфологічного бога сонця «Ярило». Від сонця земля нагрівається, до нього тягнеться все живе, щоб набратися сил і зміцніти. Якщо уві сні людина відчує тепло сонячних променів — це ознака того, що скоро її оточать любов'ю та повагою.

1 березня — Ярилин день. В давнину на Ярилу відзначали Новий рік, і якщо вночі випадав сніг, матері відправляли дітей розмісти доріжку до колодязя і мостки на ставку чи річці. Вірили, що це має принести в дім щастя, а дітлахам дасть здоров'я.

Початок року збігався з приходом весни. Всі раділи оновленню природи, водили Ярилині хороводи. Аж до 19 століття 1 березня вважалося святковим днем.

Як і інші слова з коренем «яр», ім'я бога пов'язують з уявленнями про

 • весняну родючість (українське яр - «весна»)
 • хліб (ярина, яриця та інші позначення хлібів)
 • сильну, плідну, потужну тварину (бичок-яровик, ярка і т. ін.)
 • українські слова «яриш», «ярий», що позначають «молодий, повний сил, пристрасний».

  Ярема

Ярило - слов'янський бог сонця

Вважалося, що міфологічний бог має вигляд красивої людини на білому коні і (якщо це дівчина) у білій мантії. Голову Ярила покривав вінок з весняних квітів. Сам він — молодий, світлоокий, зі світлим кучерявим волоссям. Де Ярило (Ярема) пройде — буде гарний врожай, на кого подивиться — у того в серці розгорається кохання.

У багатьох піснях, приповідках люди звертаються до цього божества з проханням про тепле літо і гарний врожай.

Ярема

Дуже цікавим є й культ стародавніх слов’ян, пов'язаний з шануванням бика-яра.

Культ бика, «буй-тура», «яр-тура», був культом затятої життєвої сили і зберігався дуже довго.

Свідчать про це, зокрема, обереги із зображенням голови бика, які були знайдені в результаті археологічних розкопок слов'янських курганах басейну Дніпра. Такі обереги носили виключно жінки на грудях (рідше - плечі) або на поясі. Це, безсумнівно, пов'язано з функціональним призначенням підвісок-оберегів: захищати груди і лоно жінки та наділяти її родючістю.

Дуже часто і у сьогоднішній час бичків в українських селах називають Ярема. У цьому простежується зв'язок часів та уособлене нагадування про тотемну могутню силу слів з коренем "яр".

Ім'я або прізвище «Ярема» мають багато відомих осіб, з якими ніяким чином не пов’язана назва наших салонів, але ми пишаємося, що

 • Ярема-Михайло Вишневецький - відомий державний діяч Речі Посполитої та Русі-України, політик та воєначальник;
 • Ярема Галайда – повстанець-гайдамака з поеми Тараса Шевченко «Гайдамаки»;
 • Ярема Ніс — шанований український козак, у XVII ст. городовий отаман міста Носівка на Чернігівщині.
 • Ярема Петрович Гоян — український прозаїк, член Центрального правління Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка;
 • Ярема Ілліч Томашевський — професор, видатний ендокринолог;
 • Ярема Возниця – завідувач педіатричного відділення ЛОДСКЛ, к.мед.н., д-р;
 • Ярема Олександр Богданович — голова Львівської обласної організації Національної Спілки Архітекторів України;
 • Ярема Стецик — івано-франківський художник та музикант;
 • Ярема Оленюк — український прикарпатський художник.


Головний герой поеми «Гайдамаки» Тараса Шевченко — козак на ім'я Ярема Галайда, являється яскравим прикладом волі, мужності та прагнення до перемоги. В цій поемі головний герой стає символом боротьби українського народу проти гнобителів, несправедливості та насилля.

Сам Шевченко вказує на те, що образ Яреми є наполовину вигаданим, але він не каже, хто був прототипом головного героя. Більшість критиків вважають, що поет вигадав лише лінію відносин між Яремою і Оксаною, а все інше він взяв із історії гайдамацького руху. Як би там не було, але Шевченків Ярема наділений винятковими рисами справжнього народного героя.


Ярема Ніс — запорізький козак, нащадок роду засновників міста Носівка. Після славної служби на Січі, старого козака Носа в 70-х роках XVII століття обирають на пост городового отамана міста Носівка, нині Чернігівської області.

Ярема-Михайло Вишневецький (1612 - 1651) — видатний державний діяч Речі Посполитої та України. Політик та воєначальник, поборник української колонізації лівого берега Дніпра, нащадок Рюрика і Гедиміна, князь роду Вишневецьких. Дуже неоднозначна постать. Володіючи величезними маєтностями в лівобережній Україні, доклав великих зусиль для збільшення численності українского населення в цьому краї. Ввів пільги для новоприбулих селян, створював сприятливі умови для розвитку ремесел. Перетворив декілька міст в великі центри торгівлі на Задніпрянщині. Водночас, Богдан Хмельницький вважав його ворогом козацтва, оскільки володіючи великими територіями Вишневецький силою стримував український повстанський рух.

Отже, слово «Ярема» — це уособлення всього того, що дарує людям любов, красу, процвітання та силу.

Місія нашої компанії — робити будь-яку оселю естетично вишуканою та комфортною для життя завдяки виробам відмінної якості.

Тож назва «Ярема штори» є абсолютно виправданою і зрозумілою. Під цією ж назвою ми зареєстрували торгову марку, яка на сьогоднішній день є по-справжньому брендовою та дуже шанованою усіма справжніми цінителями інтер'єрного текстилю.

Відео- відгуки клієнтів
 • Олена Захарова, дизайнер інтер'єру
  З дизайнерами з Ярема Штори співпрацюю вже не в перший раз, як в рамках проекту "Майстри ремонту", так і для приватних замовників. Ярема Штори - це завжди якісно, професійно і в строк!
 • Олена, штори на люверсах та тюль
  Вирішили в квартирі повністю оновити інтер'єр, в тому числі і штори, але представлені на ринку варіанти, не зовсім влаштовували. Сестра порадила Ярему. Залишила заявку на сайті, оперативно зателефонували і домовилися про зустріч. Приїхали співробітники компанії, вислухавши мої уподобання і бачення, і створили не просто штори, які ідеально вписалися в інтер'єр !! Однозначно рекомендую Ярему
 • Ольга, дизайнерські французські штори
  Чудово, коли є можливість не тільки вибрати красиві штори, але і зробити безкоштовні заміри. Найголовніше, що вони будуть дизайнерські. Це те, що мені треба! Подзвонили, уточнили всі нюанси. Заміряли в той час, коли це зручно мені. Молодці !!!
 • Єлізавета, штори нитки на люверсах
  Не шкодую, що замовила штори саме в цій компанії Ярема штори. Приїхали без запізнень, все заміряли, докладно розповіли про свою роботу, про терміни та ціни, відповіли на всі питання - в загальному, спрацювали дуже професійно і, що для мене головне, досить швидко. Готові ж штори виглядають просто дивовижне, таких красивих штор немає ні в однієї з моїх подруг в будинку - я задоволена.
 • Тамара Петрівна, штори для будинку в передмісті
  Приємні і позитивні враження залишає ваша компанія від співпраці! Ввічливі і терплячі консультанти дадуть відповідь на всі ваші запитання. Я рекомендую, як відповідальним постачальників з якісним товаром.
 • Тетяна, штори для їдальні
  Штори, які ви мені пошили, ідеально вписалися в мій інтер'єр. Дякую за індивідуальний підхід, безкоштовний вимір і допомогу дизайнера. З таким ввічливим персоналом приємно працювати, відчувається, що ви націлені на результат. Чекала своє замовлення тиждень, залишилася задоволена якістю, як самих тканин, так і пошиття. Дизайнерські штори у мене вперше. Рекомендую.
 • Василь та Марія, штори для спальні
  Чудовий дизайн, хороша міцна тканина, було важко вирішити, який саме варіант з усіх запропонованих вибрати. Ми тепер в захваті, від перетворення нашого затишного гніздечка.