Успішно працюємо з 2005 року

Тисячі задоволених клієнтів
10000 видів матеріалів

phone 097 557 3030

050 597-3030

Замовлення зворотного дзвінка

Залиште свій телефон і ми зателефонуємо в зручний для вас час!

Замовлення зворотного дзвінка

Ваш заявка прийнята. Очікуйте дзвінка.

info@yarema.ua
Viber Phone

Сьогодні важко собі уявити інтер'єр без ретельно підібраних штор. А саме штори являються завершальним штрихом, який може підкреслити вибраний стиль дизайну приміщення або навіть змінити атмосферу всієї кімнати.

Однак чи замислювалися Ви коли-небудь, підбираючи штори, звідки прийшли вони до нас, і яка їхня історія?

Виявляється, навіть самі далекі наші предки вже використовували їх у себе вдома.
«Праотцями» сучасних штор були шкури мамонта або вбитого ведмедя, і виконували вони швидше захисну, ніж естетичну функцію, та й вішалися вони не в кімнаті, а в печері. Але так як людина — натура творча, поступово прагнення зробити житло не тільки функціональним, але і красивим, взяло гору, і почалася історія розвитку штор як самостійного елементу інтер'єру.

До речі, вже в Єгипті і Месопотамії штори застосовувалися в декоративних цілях. Саме в Стародавньому Єгипті вперше з'явився орнамент, звідти ж прийшла обтяжка меблів текстилем. Уже тоді штори, подушки і тканинне, оздоблення стін, були ознаками розкоші і статусу господаря будинку.

У Стародавній Греції в дизайні штор, як і всього інтер'єру, важливу роль відігравали пропорції, гармонія і природність, тому тканини розписувалися рослинними фарбами, найдорожчі прикрашалися вишивкою. 

З плином часу, коли з'явилися контакти між Заходом і Сходом, в європейські будинки прийшла мода на підкреслену розкіш, стали популярними балдахіни, тасьма, бахрома і вишивка золотом, обов'язковою стала оббивка меблів тканиною.

В Європі штори пройшли складний шлях до свого сьогоднішнього вигляду. Так, в сувору епоху середньовіччя, коли в інтер'єрах будинків панував строгий аскетизм, штори були покликані лише захищати від сонця, і ні про яку декоративної цінності не було й мови. Зазвичай це були полотна грубої і щільної тканини, що прикриває вузькі вікна-бійниці.

Однак вже до 17 століття все кардинально змінилось.На зміну бароко, з його важкими драпіровками, балдахінами, масивними китицями і підкресленою помпезністю прийшла епоха стилю рококо — стилю зніженості і романтики. Спокійна кольорова гама, натуральні відтінки, тканину, прикрашена безліччю завитків — ось характерні риси для штор того часу. Тоді ж отримали широке поширення всілякі рюші, банти і стрічки.

Згодом всі ці тенденції були частково витіснені новою модою на мінімалізм, і на довгий час забуті.

Сьогодні ж у нас є унікальна можливість вибирати зі спадщини кожної епохи те, що довелося нам до душі, так давайте ж скористаємося можливістю відчувати свободу у виборі дизайну інтер'єру, і зробимо свої будинки ще більш затишними та привабливими!

 

Дизайн штор — як це було в минулому тисячолітті